جیلی انواع مختلفی در بازار ایران دارد. خودروهای چینی امروزه توانسته‌اند تا بازار نسبتاً خوبی را در ایران به دست بیاورند. حالا اینکه چه دلایلی دارد، مورد بحث ما در این مطلب نیست؛ اما مطمئناً یکی از این نکات، انواع چراغ جلو چپ جیلی و چراغ جلو راست جیلی است. واقعاً چراغ جلو تأثیر فوق‌العاده در تصمیم گیری نهایی خریدار به ویژه نسل جوان دارد. جیلی مانند بقیه خودروهای چینی انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی کلی هرکدام خواهیم پرداخت. چراغ جلو جیلی مدل EC7 یکی از چراغ‌های جلو پرفروش جیلی است. این چراغ جلو از لحاظ فنی دارای ویژگی‌هایی که در بالا گفته شده است. از نظر ظاهر شبیه چراغ جلو پژو بوده و ظاهری کشیده دارد. این نوع چراغ جلو دارای سه بخش است که هرکدام وظیفه مخصوص به خود در روشن کردن فضای جلو یا اعلان هشدار را دارند.

امرگند 7 با اینکه تبلیغی زیادی در فروش خودروی آن نشد؛ اما توانست به دلیل مشخصات فنی و ظاهری که دارد، فروش مناسبی را به دست بیاورد. یکی از تغییراتی که در چند سال گذشته در ظاهر امرگند 7 به وجود، مربوط به چراغ جلو آن بود. چراغ جلو امرگند 7 چه در ظاهر و چه در رنگ تغییراتی داشت. در ابتدا مدل‌های عرضه شده امرگند 7 به صورت کریستالی بوده اما بعد مدل مشکی آن وارد بازار شد. از نظر ساختار مداری تفاوت بین این دو وجود ندارد و افراد می‌توانند تا هرکدام که باب میلشان از نظر ظاهر بود، جایگزین کنند.

چراغ جلو جیلی CG6 به چراغ جلو شاسی بلند معروف است. ظاهر این نوع چراغ جلو پهن بوده و کمی به عقب کشیده شده و چراغ جلو لوکس به حساب می‌آید. همچنین یکی از مواردی که در ظاهر نسبت به بقیه مدل‌ها بیشتر به چشم می‌آید، حالت ابرویی که بالای آن قرار دارد و باعث شده تا ظاهری شبیه به چشم داشته باشد. چراغ جلو جیلی EC7-RV شبیه مدل قبلی است ولی با این تفاوت که عقب کشیدگی آن یک دست بوده و مانند قبلی به صورت یکباره از وسط نسکشته و به عقب برود. هر کدام از این مدل‌ها، نمونه‌های پرفروش از جیلی بوده که در خودروهای متناسب با خودشان به کار می روند.

ویژگی های چراغ جلو جیلی

  • استفاده از آخرین تکنولوژی در طراحی
  • طرح‌های زیبا و منحصر به فرد
  • در برگرفتن انواع طرح‌های مختلف در ساخت
  • دارای قابلیت تنظیم ارتفاع نور جلو راننده
  • روشن کردن فضای کافی و عالی جلو راننده در شب
  • قابلیت روشن کردن چراغ جلو راست جیلی و چراغ جلو چپ جیلی به صورت اتوماتیک
  • دارای ضمانت نامه معتبر
  • دارای چراغ راهنما با روشن سازی مناسب به صورت راننده مقابل به راحتی متوجه گردش به چپ یا گردش به راست خواهد شد.

قیمت انواع چراغ جلو جیلی

قیمت چراغ جلو جیلی بر اساس نوع مدل خودرو تعیین می‌شود. به هر حال از آنجا که جیلی توانست نسبت به بقیه خودروهای چینی بازار خوبی را به دست بیاورد، برای همین لوازم یدکی آن راحت از دیگر نمونه‌های چینی در بازار پیدا می‌شود. حداقل قیمت انواع چراغ جلو جیلی حدود ششصد هزارتومان است و هرچه مدل خودرو لوکس‌تر می‌شود، از این رو هزینه لوازم یدکی آن هم بالاتر می‌رود.

ضمانت نامه چراغ جلو جیلی

یکی از مزیت‌های مهم و اصلی خودروهای چینی این است که دارای ضمانت نامه معتبر هستند. بر خلاف بقیه خودروها که لوازم یدکی آن‌ها بدون هیچ‌گونه ضمانتی در بازار عرضه می‌شود؛ اما جیلی کاملاً متفاوت است. تمامی چراغ جلوهای عرضه شده توسط این خودروساز بزرگ چینی با ضمانت نامه معتبر عرضه می‌شود، فقط برای خرید حتماً باید از محل‌های مجاز آن را تهیه کنید. برای خرید محصولات جیلی فقط کافی است با شرکت تماس گرفته تا کارشناسان ما بر اساس مدل خودروی شما، نمونه اصلی را در درب منزل به شما تحویل دهند.

درباره ماشین جیلی

جیلی چهارمین شرکت بزرگ خودروسازی در چین است که مالکیت آن بر عهده گروه هلدینگ جیلی است. این شرکت فعالیت خود را از سال 1986 در شهر تایشو فعالیت خود را شروع کرد. جیلی را می‌توان یکی از موفق‌ترین خودروسازان چینی به حساب آورد؛ اما متاسفانه از آنجا که در ایران نمونه‌های فیک آن خیلی زیاد شده است، برای همین امروزه شاهد افت کیفیت آن هستیم و تنها دلیل آن استفاده از محصولات فیک به جای اصلی است. به هر حال جیلی را می‌توان یکی از منحصر به فردترین طراحان خودروساز در دنیا به حساب آورد. اثبات این حرف خیلی ساده است. بهترین روش بررسی ظاهر خودرو است. البته ممکن است که ظاهر خودروها شبیه به هم باشد؛ اما چراغ‌های جلو چنین خاصیتی را ندارند. چراغ جلو چینی کاملاً اختصاصی بوده و مالکان این شرکت با طراحی مدل‌های جدید توانسته‌اند تا بازار خودرو و لوازم یدکی را به دست بیاورند. شما امروزه فقط کافی است تا به بازار فروش لوازم یدکی خودرو سر بزنید. یکی از مدل چراغ‌هایی که بیشتر از بقیه مورد فروش قرار می‌گیرد، جیلی است.

زمانی که جیلی این خودروی چینی وارد ایران شد، به دلیل قیمت و ویژگی‌هایی که داشت، سریعاً مورد توجه مردم قرار گرفت و از این رو فروش بالایی توانست به دست بیاورد؛ اما متاسفانه به دلیل بعضی از مشکلاتی فنی که در این خودرو وجود داشت، بعد از چند سال جایگاه آن افت شدیدی نسبت به قبل پیدا کرد و این مسئله بر فروش انواع لوازم یدکی این خودرو به ویژه چراغ جلو جیلی تأثیرگذار است. هر حال این خودرو هنوز در کشور موجود است و مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد.

  منبع: https://ticoma.ir/